Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim wszystkie usługi związane z prawidłową higieną jamy ustnej.

Stomatologia zachowawcza Wrocław

Stomatologia zachowawcza

Główne zabiegi związane są z profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków. Pacjenci, którzy systematycznie poddają się stomatologii zachowawczej efektywnie wzmacniają struktury zębów oraz uodparniają się na działanie bakterii.

Wizyta profilaktyczna u stomatologa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku. Tylko w ten sposób można skontrolować stan uzębienia i odpowiednio wcześnie wykryć powstające ubytki.

Cel zabiegów profilaktycznych to głównie uniknięcie rozprzestrzeniania się próchnicy poprzez usunięcie kamienia nazębnego, co pozwoli uniknąć skomplikowanego leczenia w przyszłości.

 

W naszej klinice oferujemy:

– badania kontrolne jamy ustnej i zębów,

– niwelowanie problemów związanych z nadwrażliwością oraz krwawieniem dziąseł,

– oczyszczanie zębów z płytki nazębnej oraz kamienia,

– skaling i piaskowanie,

– leczenie próchnicy zębów,

– higienizację jamy ustnej.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Wrocław — regularna opieka nad zdrowiem Twoich zębów i jamy ustnej 

Problem próchnicy pojawiającej się na zębach mlecznych i stałych dotyka bardzo dużą grupę społeczeństwa. Właściwa higiena jamy ustnej umożliwia zapobieganie pojawiania się znacznych ubytków zębowych, jednak niekiedy konieczne jest zgłoszenie się do stomatologa w celu pewnych zabiegów stomatologicznych. Problemy z ubytkami w zębach i chorobami uzębienia mają różne podłoże i w niektórych przypadkach trudno ich uniknąć. Jako specjaliści, dokładamy wszelkich starań do tego, aby zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej były możliwie bezbolesne i komfortowe dla naszych pacjentów. 

Leczenie zębów to najczęściej cały proces, który rozpoczyna się od właściwej diagnostyki. Dentysta w pierwszej kolejności sprawdzi aktualny stan zębów pacjenta oraz wysłucha jego uwag związanych z dolegliwościami, jakie spotkały go od poprzedniej wizyty. W zakres stomatologii zachowawczej, wchodzi leczenie próchnicy, wypełnienie ubytków materiałem kompozytowym, odbudowa zęba, leczenia zapalenia miazgi i tkanek znajdujących się w głębszych częściach zęba, leczenie kanałowe zębów, a także pewne zabiegi protetyczne.

Bardzo ważną częścią stomatologii zachowawczej jest profilaktyka. Znana od lat prawda na temat stanu naszego zdrowia mówi o tym, iż lepiej prowadzić działania zapobiegawcze przed pojawieniem się znacznych problemów zdrowotnych, niż martwić się później o to, jak powrócić do dobrej kondycji zdrowotnej. Mato również swoje odzwierciedlenie w dbaniu o zęby i jamę ustną. Stomatologia zachowawcza ma za zadanie utrzymać estetyczny wygląd jamy ustnej, zębów, a tym samym całego uśmiechu pacjenta oraz wyglądu jego twarzy. Warto pamiętać o tym, że piękny uśmiech, to przede wszystkim zdrowy uśmiech, zadbane zęby i możliwość swobodnego pokazywania swojego uzębienia w każdej sytuacji. 

Problemy z uzębieniem spotykają i młodych i starszych pacjentów. Leczenie powinno rozpoczynać się już w młodym wieku, jeszcze na etapie pierwszych zębów. Regularne wizyty stomatologiczne dają szansę na prawidłowe rozpoznanie ubytków, a tym samym szybkie i sprawne radzenie sobie z dolegliwościami, jeszcze zanim pojawi się nieznośny ból utrudniający codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Wizyta w gabinecie stomatologicznym wiąże się również z udzieleniem pacjentowi wskazówek, na temat odpowiedniej higieny jamy ustnej, przeglądzie uzębienia w całości, co pozwala na wczesne wykrycie rodzących się zmian próchnicowych. 

Nasi specjaliści korzystają z nowoczesnych materiałów i narzędzi, które maksymalnie minimalizują bolesne doświadczenia stomatologiczne i pozwalają cieszyć się bezproblemową kontrolą dentystyczną. Słuchają również potrzeb pacjentów i w pierwszej kolejności poznają ich ograniczenia i najczęstsze powody strachu związanego z wizytą u dentysty. Dzięki temu pacjent jest w pełni zaopiekowany i nie obawia się kolejnych spotkać ze stomatologami. 

Skorzystaj ze specjalistycznych usług stomatologii zachowawczej we Wrocławiu. Umów się na wizytę kontrolną i pozwól wskazać specjalistom właściwy kierunek dbania o swoje uzębienie. Ciesz się estetycznym uśmiechem i zdrowym środowiskiem jamy ustnej.