Endodoncja

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem, zwyczajowo nazywane leczeniem kanałowym, ma na celu zachowanie zęba w jamie ustnej i w konsekwencji umożliwienie jego odbudowy. Podczas zabiegu usuwany jest zakażony system kanałowy, którego konsekwencją jest stan zapalny i dolegliwości bólowe. Zwykle leczenie odbywa się na jednej wizycie i trwa od 1 do 2 godzin.

Endodoncja Wrocław

Endodoncja

W naszej klinice podczas zabiegów endodontycznych wykorzystujemy m.in.:

mikroskop, laser, RVG, endometr, koferdam, tomografię komputerową.

 

Pozostałe zabiegi endodotyczne w ofercie:

 

  • Ponowne leczenie kanałowe – przebiega podobnie jak pierwotne, lecz jest bardziej czasochłonne ponieważ z wnętrza zęba usuwa się utwardzone elementy takie jak cementy, zwapnienia, wkłady. Leczenie trwa 1-2 wizyty.
  •  
  • Chirurgia endodontyczna – polega na usunięciu fragmentu korzenia, wokół którego stan zapalny nie ulega procesom gojenia, mimo przeprowadzenia wielokrotnego leczenia kanałowego. Zabieg przeprowadza się na 1 wizycie.
  •  
  • Leczenie powikłań i niepowodzeń. Złamane narzędzie, które utkwiło w kanale leczonego endodontycznie zęba, jest usuwane pod mikroskopem. Najczęściej narzędzia ulegają złamaniu w kanale z powodu jego skomplikowanej struktury i budowy . Pozostawienie odłamków narzędzia może być potencjalnie źródłem infekcji czy zapalenia kości.

Endodoncja

Leczenie kanałowe Wrocław — postaw na specjalistyczną usługę

Wizyta u specjalisty nierzadko wiąże się ze sporą dawką stresu. Z czego wynika strach przed odwiedzeniem stomatologa? W niektórych przypadkach jest to związane z nieprzyjemnymi doznaniami w przeszłości, ale często problem z wizytą jest po prostu wynikiem niepewności i niewiedzy tego, co wydarzy się po przejściu na fotel dentystyczny. Praca doświadczonych specjalistów w sprawdzonych gabinetach stomatologicznych we Wrocławiu, gwarantuje przyjemną i bezbolesną wizytę, nawet wtedy, gdy w grę wchodzi leczenie kanałowe. 

Stomatologia to bardzo obszerny dział związany z leczeniem zębów i jamy ustnej pacjentów. Leczenie endodontyczne skupia się na pracy z miazgą zębów. Bardziej powszechnym określeniem jest leczenie kanałowe i pod taką nazwą usługi najczęściej możesz znaleźć specjalistów od endodoncji. Bardzo często w przypadku leczenia endodontycznego, konieczne jest wykorzystanie mikroskopu. Dentyści wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem wtedy, gdy pole widzenia jest bardzo ograniczone i skuteczne usunięcie problematycznych stanów zapalnych powstałych na tkankach nie jest możliwe przy normalnym badaniu zębów i dziąseł.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?  Głębokie ubytki próchnicowe mogą doprowadzić do stopniowego obumierania miazgi i tkanek zębów. Mocno i głęboko zainfekowane, wymagają specjalnego podejścia stomatologów i dokładnego pozbycia się próchnicy oraz stanów zapalnych.

Po oczyczeniu kanałów zębowych, stomatolog przystępuje do wypełnienia ubytków oraz odbudowy samego zęba. Leczenie kanałowe wykonywane przez specjalistów pozwala wyleczyć kanały, a dzięki temu uniknąć w konsekwencji leczenia protetycznego. Korzystając z usług doświadczonych specjalistów możesz liczyć na to, że samo badanie, czyszczenie kanałów, jak i opracowanie odbudowy zęba przebiega pod znieczuleniem, a efekt końcowy gwarantuje estetyczny wygląd zębów oraz całego uśmiechu. 

W szczelnych kanałach mogą rozwijać się różne problematyczne schorzenia i stany zapalne. Kanały korzeniowe narażone są na działanie drobnoustrojów i bakterii. Stan taki może często pojawić się w przypadku zaniedbanego przebiegu leczenia, dlatego tak ważna jest w tym wszystkim diagnostyka. Szybkie rozpoznanie pojawiającego się problemu stomatologicznego pozwala uniknąć bolesnych dolegliwości i skraca proces leczenia. Regularne kontrole stomatologiczne to ratunek dla zębów, dziąseł i całej jamy ustnej.

W celu przeprowadzenia procesów endodontycznych, konieczne jest najczęściej sprawdzenie zębów i jamy ustnej przy pomocy zdjęcia RTG. 

Nowoczesna endodoncja bierze pod uwagę nie tylko skuteczne leczenie, dzięki zastosowaniu najlepszych metod kontroli i kuracji, ale również mocno skupia się na ograniczeniu bólu w procesie terapeutycznym. Pacjenci mają czuć się komfortowo nawet w trakcie przeprowadzania problematycznych zabiegów z zakresu endodoncji czy stomatologii estetycznej. Usunięcie z wnętrza zębów miazgi zmienionej chorobowe i stanu zapalnego, odbywa się przy wsparciu znieczulenia, które pozwala na bezbolesne wykonanie zabiegu. Jako specjaliści, korzystamy z najlepszych metod działania oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i produktów.