Nowoczesny sprzęt

Skuteczne i nowatorskie podejście do technologii i sprzętu stomatologicznego daje większe możliwości w osiąganiu dużo lepszej jakości oferowanego leczenia. W MM Dento sprzęt jest na najwyższym światowym poziomie.
Sprzęt

Pracowania radiologiczna

Nasza pracownia oferuje pełną diagnostykę obrazową wykorzystywaną w stomatologii a nawet w laryngologii. System nowoczesnej cyfrowej radiologii i tomografii stożkowej RAYSCAN  pozwala dostrzec dużo więcej, przy wykorzystaniu najniższej dawki promieniowania oraz płynnej regulacji obszaru obrazowania oraz bardzo krótkiej ekspozycji na promieniowanie (skan nawet w 4.9s). Nasz tomograf pozwala na zrobienie skanu o dawce promieniowania takiej jak zwykle zdjęcie panoramiczne.

 

W naszej klinice wykonujemy:
tomografię 3D o każdej wielkości niezbędnej w stomatologii, implantologii i laryngologii,
zdjęcie panoramiczne (wszystkie zęby, lub/i stawy żuchwowo skroniowe),
zdjęcia punktowe dostępne przy fotelach bez konieczności wstawania podczas zabiegów endodontycznych,
zdjęcie cefalometryczne (niezbędne do planowania ortodontycznego).

 

Dokładna diagnostyka obrazowa pozwala na ocenę prawidłowości struktur anatomicznych zębów i tkanek ich otaczających, stawów żuchwowo skroniowych, zatok. Umożliwia również wczesne wykrycie nieprawidłowości, które są niewidoczne gołym okiem i odpowiednio szybką reakcję stomatologiczną.

Planowanie i reagowanie

Mikroskop

W przypadku ortodoncji mamy możliwość przewidzenia komplikacji jeszcze na etapie planowania i szybszego reagowania, sztuczna inteligencja i ogromna precyzja planowania daje najlepsze efekty leczenia i satysfakcji pacjentów.

Mikroskop Carl Zeiss Extaro to najnowocześniejsza wersja legendarnej marki optycznej Carl Zeiss, która dzięki swojej optyce pozwala naszym lekarzom dostrzec to co inni pominęli. Leczenie z użyciem tego mikroskopu minimalizuje ryzyko błędów i umożliwia udrożnienie pominiętych, bardzo małych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, wykrywanie perforacji i ich leczenie, oraz zabiegi mikrochirurgii i protetyki, gdzie precyzja ma kluczowe znacznie na rokowanie.

Skaner 3shape TRIOS 4

Innowacyjny bezprzewodowy skaner 3shape TRIOS 4, który zrewolucjonizował podejście do ortodoncji i protetyki. Lekarze w naszej klinice mogą zasymulować możliwe efekty nakładając skany na zdjęcia zewnątrz ustne tworząc cyfrowe możliwości metamorfoz uśmiechu. Jest możliwa symulacja leczenia ortodontycznego oraz estetycznego. Dzięki temu urządzeniu klasyczne niekomfortowe wyciski należą do przeszłości a cyfrowy obraz uzębienia jest dokładniejszy, co pozwala na jeszcze lepsze zaprojektowanie precyzyjnych uzupełnień protetycznych i kosmetycznych takich jak mosty, korony czy licówki. Są one szczelniejsze i trwalsze. Kolejną zaletą tego skanera jest możliwość połączenia z tomografią co powala na dokładne zaplanowanie zabiegów implantacji i regeneracji kości, tak aby efekt estetyczny był nie do odróżnienia od naturalnych zębów oraz był jeszcze trwalszy.

Laser LASTRONIX

Użycie lasera w stomatologii zwiększa komfort i przewidywalność procedur. Daje możliwość diagnostyki zmian próchnicowych, tam gdzie ich nie widać. Niweluje krwawienie i konieczność szycia w procedurach chirurgicznych oraz skraca okres gojenia a nawet może mieć działanie przeciwbólowe. Dzięki laserowi możemy dezynfekować bez użycia antybiotyków, możemy stymulować regeneracje kości. Laser również daje dużo lepsze efekty niż zwykła lampa podczas wybielania zębów, wykazując dużo mniejsze ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej.

Endopilot

Czyli mercedes endodoncji, który powala na szczelnie, dokładne opracowanie i wypełnienie kanałów z zachowaniem ich naturalnej anatomii, dzięki podgrzaniu do bardzo wysokiej temperatury dopasowuje się do zawiłych i zakrzywionych systemów korzeniowych i pozwala na najtrwalsze ich termiczne wypełnienie. Jest to według badań najstabilniejsza i najtrwalsza metoda leczenia kanałowego.

Dentapen

Czyli system do cyfrowego, komputerowego, bezbolesnego podawania środków znieczulających. Jest dla pacjenta znacznie bardziej komfortowe niż tradycyjna metoda profilaktyki bólu. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo dawkowania środka znieczulającego, dzięki czemu znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Jest to must have dla pacjentów, którzy nie pałają sympatią do znieczuleń.