Protetyka

Protetyka stomatologiczna umożliwia odtworzenie zniszczonych lub utraconych zębów i odzyskanie pełnego zgryzu, a więc funkcji i estetyki uzębienia.

Protetyka Wrocław

Protetyka stomatologiczna

Brak leczenia protetycznego niesie za sobą wiele negatywnych skutków, m.in. pochylanie zębów, zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób przyzębia, zaburzenia zgryzowe, zmiana wyglądu dolnego odcinka twarzy.

Rodzaje uzupełnień protetycznych:

Korony protetyczne

Ich wykonanie wiąże się z oszlifowaniem zęba. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów stosowanych w naszej klinice, możliwe jak najmniej inwazyjne zredukowania zęba metodą bezstopniową, co wydłuża jego żywotność. Rodzaje koron: porcelanowa na metalu, pełnoceramiczna, na tlenku cyrkonu.

Licówki lub licówki bez preparacji

Cienkie nakładki porcelanowe, które są mocowane na powierzchni zębów. Te estetyczne uzupełniania pozwalają na pełną korektę niedoskonałości zębów. Dzięki licówkom możemy zmienić kształt zęba, dokonać korekty jego położenia w łuku, zniwelować szpary pomiędzy zębami, zmienić kolor zęba. Są wyjątkowo szczelne, trwałe i estetyczne, dając naturalny wygląd zębów.

Inlay (wkłady)

Uzupełnienia protetyczne wykorzystywane w przypadku poważnej destrukcji korony zęba. Wykonywane z kompozytu lub ceramiki. Po oszlifowaniu zęba, pobierany jest wycisk. Technik wykonuje uzupełnienie, które ostatecznie jest cementowane do pozostałych tkanek zęba.

Onlay (nakłady)

Uzupełnienia protetyczne wykorzystywane w przypadku poważnej destrukcji korony zęba. Wykonywane z kompozytu lub ceramiki. Po oszlifowaniu zęba, pobierany jest wycisk. Technik wykonuje uzupełnienie, które ostatecznie jest cementowane do pozostałych tkanek zęba.

Wkłady koronowo– korzeniowe

Niezbędne do zastosowania tego rozwiązania jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Wkład koronowo – korzeniowy zostaje zacementowany w kanale. Po wykonaniu, przystępuje się do procedury wykonania korony protetycznej.

Protezy

Ruchome uzupełnienia, które są wyjmowane z jamy ustnej. Rozróżniamy protezy całkowite lub częściowe. Proteza może być wykonana z różnych materiałów: akrylu, metalu i akrylu, acetalu, nylonu lub akronu. Proteza może utrzymywać się na podłożu jedynie dzięki kontaktowi z błoną śluzową lub z wykorzystać zachowane zęby - proteza szkieletowa.

Protetyka

Protetyka Wrocław — specjalistyczne i dedykowane usługi stomatologiczne 

Utrata zębów potrafi stać się bardzo dużym problemem i ograniczeniem w codziennym funkcjonowaniu pacjentów. Braki w uzębieniu zmniejszają pewność siebie, prowadzą do ograniczenia spotkań towarzyskich, stają się często powodem unikania bliskich i przyjemnego spędzania wspólnego czasu. Działania z zakresu protetyki stomatologicznej, pozwalają na przywrócenie pacjentom potrzebnego komfortu życia i pewności siebie. Skorzystaj z pewnych usług protetycznych we Wrocławiu, świadczonych przez prawdziwych profesjonalistów. 

Stomatologia to bardzo obszerna dziedzina badań i leczenia problemów natury protetycznej, ortodontycznej i dentystycznej. Estetyczny wygląd zębów, mogą z jednej strony zagwarantować procesy lecznicze prowadzone przez dentystów, a z drugiej działania mające na celu uzupełnienie braków w uzębieniu. Pakiet działań prowadzonych przez specjalistyczne kliniki gwarantuje z jednej strony pełne wyleczenie ubytków, a z drugiej skuteczną odbudowę zębów, koron i implantów. Nowe zęby w formie protezy czy implantów, to konieczność przyzwyczajenia się pacjentów i oswojenia z nową sytuacją. Do tych nowych ciał obcych w jamie ustnej przyzwyczaić się muszą dziąsła, język, a często nowe uzębienie oznacza całkowitą konieczność przystosowania się pacjenta do tej nietypowej dla organizmu sytuacji.

 

Specjalistyczna usługa polega na stworzeniu idealnie dopasowanej protezy lub wypełnieniu pozostałych po leczeniu ubytków. Jako eksperci i doświadczeni w swojej pracy protetycy oraz stomatolodzy, cenimy sobie bardzo możliwość dopasowania sprawdzonych protez zębowych, do konkretnych pacjentów. Zawsze w pierwszej kolejności poznajemy ich potrzeby oraz ograniczenia związane z dotychczasowym stosowaniem protez czy zakładaniem koron. Chcemy dokładnie odwzorować poczucie komfortu, jakie pacjent miał, zanim stracił część lub całość swojego naturalnego uzębienia. 

W doborze protezy stomatologicznej liczy się zdrowie pacjenta, jego komfort oraz estetyka związana z ostatecznym wyglądem całej szczęki, oraz samego pacjenta. W swojej codziennej pracy wykorzystujemy najlepsze materiały i narzędzia, które mają w efekcie prowadzić do pełnego zadowolenia pacjentów. Działamy w sposób kompleksowy, dlatego, zanim przystąpimy do stworzenia ruchomych protez czy stałych implantów, zbadamy aktualny stan uzębienia pacjentów czy jamy ustnej. W gabinecie stomatologicznym otrzymasz potrzebną pomoc z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki, leczenia ortodontycznego. Całościowe spojrzenie na problemy pacjenta, pozwala na maksymalne zniwelowanie pojawiających się utrudnień i schorzeń zębów oraz jamy ustnej. 

Jak wyglądać będzie Twoje leczenie protetyczne? Wszystko zależy od tego, jak kształtuje się Twoja historia stomatologiczna i w jakim stanie trafisz do specjalistów. Do zadań protetyka należy uzupełnianie brakujących zębów, leczenie chorób narządu żucia i zgryzu oraz całkowitych braków zębów. Specjalistyczna pomoc zależna jest więc od konkretnego przypadku i historii danego pacjenta. Skorzystaj z pewnych usług protetycznych we Wrocławiu. Sprawdź, co mamy do zaoferowania w Twoim przypadku i umów wizytę kontrolną, aby zyskać pewność siebie i zdrowy, piękny uśmiech.