Chirurgia stomatologiczna

Czyli wszystkie zabiegi operacyjne przeprowadzone w obrębie jamy ustnej. Podczas ich przeprowadzania używamy nowoczesnego sprzętu, który w dużym stopniu niweluje nieprzyjemne doznania naszych Pacjentów oraz skraca czas gojenia. Przez cały okres trwania zabiegów Pacjent znajduje się pod wpływem znieczulenia miejscowego. Każdy zabieg przeprowadzany jest z dbałością o sterylność, a po jego zakończeniu Pacjent otrzymuje opiekę farmakologiczną.

Chirurgia stomatologiczna Wrocław

Chirurgia stomatologiczna

W naszej Klinice oferujemy pełen zakres chirurgii stomatologicznej. Ekstrakcji dokonujemy tylko gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Wykonujemy m.in.:

 

– podnoszenie dna zatoki szczękowej (sinus lift),
– ekstrakcje ósemek, zwanymi zębami „mądrości”,
– ekstrakcja zębów i korzeni,
– zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych oraz pogrubiania dziąseł,
– resekcje wierzchołków korzeni zębowych,
– podcinanie wędzidełek,
– plastykę wyrostka szczęki lub żuchwy,
– odsłonięcie zatrzymanych zębów podczas leczenia ortodontycznego,
– regeneracje kostne,
– plastykę dziąseł,
– keritaż zamknięty i otwarty,
– hemisekcje.

Chirurgia stomatologiczna Wrocław

Chirurgia stomatologiczna Wrocław — skorzystaj z usług specjalistów

Działania z zakresu chirurgii stomatologicznej umożliwiają pacjentom powrót do pełni zdrowia. Problemy związane z uzębieniem i jamą ustną mogą mieć wpływ na całościowy stan zdrowotny pacjenta. Skorzystanie ze specjalistycznych usług chirurgii stomatologicznej umożliwia usunięcie zębów, których leczenie nie przyniesie już efektów, ale również pozwala na przygotowanie szczęki i jamy ustnej do prac protetycznych. To dział stomatologii, który ma swoje konkretne zadania i cele. 

Korzystanie z usług kliniki chirurgii stomatologicznej we Wrocławiu oraz pracy sprawdzonych specjalistów, to gwarancja sprawnego wykonania planowych prac. Doświadczona klinika stomatologiczna i chirurg działający w zakresie usuwania zepsutych zębów czy całego zakresu uzębienia, to komfort pacjenta oraz pewność prawidłowo przeprowadzonych zabiegów. Nasze doświadczenie, szeroka wiedza oraz konkretne umiejętności, a także regularne szkolenia sprawiają, że możemy świadczyć kompleksowe usługi chirurgiczne i stomatologiczne. Podejmujemy się wykonywania skomplikowanych i rutynowych zabiegów usuwania zębów oraz odbudowy. Patrzymy na dany problem kompleksowo. Sprawdzamy, jak wygląda poziom uzębienia oraz stan dziąseł, przyzębia, i całej jamy ustnej. Proces usuwania zębów musi zakładać dokładne sprawdzenie ubytków, ale również ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej pacjentów. 

Jak wygląda cały pakiet świadczonych przez nas usług w ramach chirurgii? Zajmujemy się usuwaniem problematycznych ósemek, ekstrakcją zębów stałych, plastyką zatoki szczękowej oraz chirurgicznym przygotowaniem do prac protetycznych, wstawiania implantów, koron i protez zębowych. Naszym celem jest nie tylko samo usunięcie konkretnych zębów, ale również troska o to, aby te, których proces wyrywania udało się zatrzymać, w dalszym ciągu mogły stanowić spójną całość z dostawianymi zębami sztucznymi. Estetyczny wygląd zębów i jamy ustnej pacjentów, to nasz priorytet z zakresu prowadzonych prac medycznych. Na zdrowy i piękny uśmiech składa się cały szereg prac dentystycznych, protetycznych i chirurgicznych. 

 

W naszej klinice dbamy o komfort pacjenta dlatego proces usuwania zębów i pozostałych ubytków odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Troszczymy się nie tylko o pacjenta, który w danym momencie znajduje się w naszym gabinecie, ale również udzielamy porad i wskazówek odnośnie tego, jak powinny wyglądać dalsze kroki związane z higieną i dbałością o zębodoły czy pozostałe w buzi zęby. Chcemy, aby oferowane zabiegi z zakresu chirurgi nie były dla pacjentów traumą, tylko przebiegły w maksymalnie komfortowej atmosferze. 

W pracy chirurga działającego w ramach specjalizacji stomatologicznej, pojawiają się nie tylko przypadki usuwania ósemek, ale również niwelowania pojawiających się torbieli czy niechcianych i niepożądanych zmian o różnym charakterze. Możesz mieć pewność, że zanim specjalista zdecyduje się na wyrwanie konkretnego zęba, w pierwszej kolejności upewni się, czy nie można uratować go leczeniem kanałowym, bądź innymi sposobami z zakresu stomatologii zachowawczej. Pełen profesjonalizm, jaki stosują wszyscy nasi specjaliści, ma na celu zagwarantowanie zdrowia i komfortu naszych pacjentów.