Periodontologia

Dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem tkanek otaczających zęby czyli przyziębiem.


Zdrowa jama ustna to nie tylko zdrowe, piękne zęby, ale także tkanki, w których są umocowane. Rozpulchnione, zaczerwienione lub krwawiące dziąsła to pierwszy sygnał stanów zapalnych.

Wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala zapobiec poważnym chorobom przyzębia, których konsekwencją jest utrata zębów. Choroby przyzębia są spowodowane infekcjami bakteryjnymi

Leczeniem tkanek otaczających zęby

Periodontologia

Periodontopatia, choroba potocznie nazywana paradontozą dotyka ok. 50% dorosłych w Polsce.

Pierwsze objawy bywają bezbolesne lecz można je wcześnie zdiagnozować:

 

– krwawienie i wrażliwość dziąseł przy szczotkowaniu i nitkowaniu,

– nieświeży oddech,

– obecność kamienia nazębnego,

– zanik wyrostka kostnego, rozchwianie zębów i w konsekwencji ich utrata,

–  odsłanianie się szyjek zębów – recesje

Jaka jest główna przyczyna powstawania chorób przyzębia?

1. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

2. Obecność kamienia i płytki nazębnej.

3. Cukrzyca i zaburzenia metaboliczne.

4. Wady zgryzu.

5. Niedopasowane uzupełnienia protetyczne

6. Palenie

7. Czynniki genetyczne

W procesie leczniczym wykorzystujemy diagnostykę PET oraz metody regeneracyjne oparte na aktualnej wiedzy oraz technologii, jak również posługujemy się biozgodnymi materiałami odtwórczymi.

Oferujemy:

Diagnostykę laboratoryjna PET

Zabiegi usunięcia kamienia i osadów

Kiretaż zamknięty

Kiretaż otwarty

Kiretaż laserowy

Przeszczep dziąsła z własnej tkanki z podniebienia. Zbieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi sterowanej regeneracji kości

Periodontologia

Periodontologia Wrocław — skuteczne leczenie chorób przyzębia

Praca stomatologów nie opiera się jedynie na leczeniu i wyrywaniu problematycznych zębów. Zakres prac związanych ze stomatologią, wiąże się również z troską o całą jamę ustną. Choroby dziąseł potrafią znacznie obniżyć komfort życia pacjentów. W naszym gabinecie stomatologicznym uzyskasz potrzebną pomoc związaną z leczeniem zębów oraz ochroną całej jamy ustnej. Czym zajmuje się periodontolog i jak wygląda jego realna pomoc pacjentom? Sprawdź, czy musisz skorzystać z naszych usług w zakresie ochrony zdrowia jamy ustnej. 

Żeby mieć pewność tego, w jakim stanie jest Twoje uzębienia oraz cała jama ustna, warto regularnie przechodzić kontrole stomatologiczne i poddawać się rutynowym badaniom. Do utraty zębów może prowadzić szereg różnych problemów, mających swoje podłoże nie tylko w chorych fragmentach kostnych czy miazgowych. Skuteczna profilaktyka umożliwia z jednej strony zbadanie stanu zdrowia danego zęba, a z drugiej sprawdzenie stanu tkanek znajdujących się wokół uzębienia. Trafiając do gabinetu periodontologicznego, możesz zyskać potrzebną pomoc w przypadku chorób dziąseł i przyzębia. 

Czym dokładnie zajmuje się dziedzina periodontologii? Pacjenci, którzy trafiają do specjalistów, otrzymują pomoc w zakresie diagnozy, leczenie i kontroli takich dolegliwości, jak nawracający kamień nazębny, paradontoza, stany zapalne tkanek przyzębia, krwawienie z dziąseł, nadwrażliwość, utrzymujące się zaczerwienienie. Specjaliści w swojej pracy przeprowadzają zabiegi mające na celu zniwelowanie problematycznych schorzeń, stosując w tym celu skaling, zabiegi higienizacyjne, i specjalistyczne leczenie periodontologiczne. Poza samymi zabiegami przeprowadzanymi w gabinecie stomatologicznym dentysta przekazuje pacjentowi wskazówki i rady, związane z dalszą higieną buzi, dziąseł i zębów. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi leczenia oraz zapobiegania prowadzą do uzyskania właściwej równowagi, a przede wszystkim do stworzenia zdrowego środowiska, które otacza zęby. 

Każdy niepokojący sygnał powinien zwrócić Twoją uwagę. Ból dziąseł, zaczerwienienie, reakcja na zmienne temperatury, pojawiająca się w momencie spożywania bardzo zimnych lub gorących potraw, krwawienie lub widoczne odsłanianie szyjek zębowych, powinny stanowić alarmujące sygnały, które wymagają konsultacji specjalistycznej. Nasi eksperci to doświadczony zespół, który na problemy zębów, dziąseł i buzi patrzy w sposób kompleksowy. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że stomatolog zapozna się z prezentowanymi przez ciebie dolegliwościami, sprawdzi samodzielnie, co dzieje się w środku i wskaże źródło problemu oraz poprowadzi Cię przez jego rozwiązanie. Warto regularnie prowadzić przegląd stanu swojego uzębienia i korzystać z porad oraz wskazówek specjalistów. Dzięki temu zapobiegniesz rozwojowi chorób i problematycznych dolegliwości ze strony uzębienia oraz tkanek przyzębia. Korzystaj z usług doświadczonych specjalistów oraz sprawdzonych produktów do higieny zębów, dziąseł i buzi. Sprawdzaj, co dzieje się w jej wnętrzu i reaguj na niepokojące zmiany, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń lub szybkich ubytków w zębach.