Implantologia

Dzięki rozwojowi stomatologii jesteśmy w stanie odtworzyć braki zębowe, które dotyczą znacznej części społeczeństwa. Implanty są najlepszym rozwiązaniem, które umożliwia odtworzenie naturalnego wyglądu oraz funkcji uzębienia po utracie zębów. To najczęściej wybierana metoda leczenia braków zębowych.

Leczenie implantologiczne pozwala na nowo cieszyć się pełnym uśmiechem. Implanty to umieszczane w kości, biozgodne tytanowe lub cyrkonowe śruby, które odwzorowują funkcje korzenia zęba.

Implantologia Wrocław

Implantologia

Po implementacji śruby w kości, następuje jej pełna integracja z kością, która umożliwia przykręcenie pracy, która wiernie odwzorowuje naturalne uzębienie.

 

W odpowiednich warunkach istnieje możliwość skrócenia czasu pełnego leczenia. Jednoczesnego usunięcia zęba, który nie rokuje i wszczepienia w jego miejsce implantu wraz z tymczasową korona, którą wymienia się na ostateczną po właściwej integracji z kością, co zazwyczaj trawa około 3 miesięcy.

Jak wygląda proces leczenia implantologicznego:

  1. Wykonanie tomografii komputerowej, celem weryfikacji warunków na implant.
  2. Konsultacja z implantologiem oraz dobór właściwych rozwiązań sytemu implantologicznego.
  3. Wszczepienie implantu w kość.
  4. Wizyta kontrola w celu oceny osteointegracji implantu z kością oraz kształtowanie tkanek dziąseł pod koronę, następuje po około 3-6 miesiącach.
  5. Pobranie skanu lub wycisku pod pracę protetyczną.
  6. Przykręcenie korony protetycznej lub mostu.

W warunkach, gdzie pacjent nie posiada wystarczającej ilości kości, przeprowadzamy jej sterowaną regenerację i odbudowujemy tkankę kostną przed wprowadzeniem implantu.

Implantologia

Implanty zębowe Wrocław — sprawdź, na czym polega proces wstawiania implantów

Braki w uzębieniu potrafią znacznie obniżyć komfort życia codziennego. Problemy stomatologiczne, które w efekcie prowadzą do wypadania zębów czy konieczności ich usuwania, dotykają znaczną część społeczeństwa i sprawiają, że jednostki zaczynają wycofywać się z życia towarzyskiego, wstydząc się własnych ubytków. Dla zwiększenia komfortu psychicznego i poprawy własnego samopoczucia, warto zastanowić się nad odbudową zębów. Oferujemy usługi z zakresu implantologii. Wrocław to miejsce, w którym działamy, pomagamy pacjentom i staramy się pomóc im w odzyskaniu równowagi związanej z uzupełnieniem uzębienia. Implanty Wrocław — to nie tylko piękny wygląd zębów, ale również możliwość zbudowania odpowiedniej pewności siebie. 

Stomatologia nie ma przed nami tajemnic. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie i odpowiednie umiejętności do tego, aby świadczyć usługo z zakresu implantacji zębów, zabiegów protetycznych, chirurgii stomatologicznej. Wszystkie zabiegi dopasowujemy do indywidualnego zapotrzebowania naszych klientów, dlatego w pierwszej kolejności przeprowadzamy dokładną kontrolę i analizę całego stanu uzębienia, szczegółowy przegląd stomatologiczny i w kolejnych krokach omawiamy z pacjentem możliwości i ograniczenia związane z przeprowadzeniem konkretnych zabiegów. Prawidłowa diagnostyka, a kolejno wskazanie możliwych do wprowadzenia rozwiązań jest kluczowe do rozpoczęcia dedykowanej opieki nad pacjentami. Pełny uśmiech potrafi dać energię do rozpoczęcia nowego życia, dlatego staramy się sukcesywnie spełniać oczekiwania naszych klientów. 

Na czym polega praca implantologa, który podejmuje się wszczepienia implantu w kość? Jak przebiega cały proces wstawiania implantu zęba? Zanim zdecydujesz się na konkretny zabieg, warto dowiedzieć się, jak wygląda on w praktyce. Specjaliści umieszczają śrubę w kości, a na niej zakładają koronę. Tytanowa śruba stanowi właśnie opisywany implant. To on ma za zadanie imitować naturalny korzeń zęba. Implant wszczepiany jest bezpośrednio w kość, dlatego wszczepienie ma charakter zabiegu chirurgicznego i musi być wykonywane w sterylnych warunkach, w towarzystwie doświadczonych specjalistów, aby zagwarantować pacjentom maksymalne bezpieczeństwo. 

Stawiamy nie tylko na pewne prowadzenie zabiegów, ale również na estetykę wynikającą z efektu końcowego. Pacjent ma wyjść zadowolony z naszego gabinetu i powinien czuć się pewnie oraz komfortowo. Implanty dają dużo większą swobodę, niż tradycyjna proteza. Higiena jamy ustnej jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Naszym pacjentom dokładnie objaśniamy, jak będzie wyglądał zabieg wszczepienia i zapewniamy maksymalny komfort przez cały czas trwania wizyty, a także po jej zakończeniu. Każdy pacjent to dla nas indywidualny przypadek, dlatego stosowane przez nas rozwiązania implantologiczne dopasowujemy dopiero po diagnozie i zapoznaniu się z historią leczenia oraz dolegliwościami pacjenta. 

Skorzystaj z pewnej placówki i umów wizytę w naszej klinice implantologicznej. Skonsultuj się z naszym stomatologiem i uzupełnij braki zębowe w sposób bezbolesny. Ciesz się wyglądem naturalnych zębów powstałych w wyniku leczenia implantologicznego. Postaw na komfortowe warunki i profesjonalnie świadczone usługi wszczepienia implantów we Wrocławiu